Paul Klee (1879-1940) svájci-német művész élete során rengeteg rendhagyó műalkotást készített. Alkotásai a kubizmust, a szürrealizmust és az expresszionizmust ötvözik, amely miatt nem sorolható be semmilyen stílusirányzatba. Keverte a médiákat, ötvözve az olajokat, az akvarelleket, a festékeket, a pasztelleket és még sok mást.
Klee zenés családban született, így fiatalon tanult meg hegedülni, 10 éves korában már a berni tartományi zenekar tagja volt. A zenei tehetsége megmutatkozik a kompozíció biztonságában, műveinek karcsú és játékos vonalvezetésében, a matematikai gondolkodásmódban, hol pedig sziporkázó humorában, ami a kamarazenei művek váltakozó tételeire emlékeztet. Klee számára a művészi formák matematikaiak. A zenei művek elvont és testetlen szerkezete megtanította őt arra, hogy később a képzőművészeti formákat is ilyen matematikai tisztasággal szemlélje.
Ötvenes éveiben a nácik a művészetét illetlennek tartották, ezért elmenekült otthonából, Svájcban talált menedéket, és ott él haláláig.